m-mecze, z-zwycięstwa, p-porażki, pkt-punkty
f.K.Różyńska5 w 20 min.AZS UW
str.P.Kuras7AZS UW
bl.J.Kosalewicz3Grot Mobilis
pkt-punkty, as-asysty, zb-zbiórki, bl-bloki, prz-przechwyty, str-straty, f-faule, ev-eval

Podopieczne Włodzimierza Augustynowicza i Andrzeja Cieplika od wygranej rozpoczęły 2017 rok! Akademiczki, przed własną publicznością, pokonały drużynę MUKS WSG Supravis Sisu Bydgoszcz 86:57 (18:16, 26:17, 19:11, 23:13). Jest to jedenaste zwycięstwo gdańskiego zespołu w sezonie 2016/2017, które daje nam awans na pierwsze miejsce w tabeli grupy A!

Przez pierwsze 10 minut spotkania kibice zgromadzeni w hali MOSiR Gdańsk mogli oglądać bardzo wyrównane widowisko. Dopiero pod koniec kwarty, po celnych rzutach wolnych Kingi Bączek, gdańszczankom udało się odskoczyć na pięć oczek (16:11). Gospodynie nie cieszyły się jednak długo z przewagi, którą dwiema skutecznymi akcjami, zabrała im Martyna Myśków. Ostatnie słowo należało jeszcze do Żanety Szczęśniak i na tablicy było 18:16.

Drugą odsłonę zdecydowanie lepiej zaczęły koszykarki UG. Ich serię 9 punktów z rzędu przerwała jedna celna trójka przyjezdnych i AZS prowadził 27:19. Wynik starała się gonić Aleksandra Szymańska, która zniwelowała straty o cztery punkty (27:23). Bez odpowiedzi nie pozostały Karolina Formella i Paulina Kuras, które szybko doprowadziły do wyniku 35:25. Do końca pierwszej połowy akademiczkom udało się utrzymać wypracowaną przewagę i przed przerwą na tablicy widniał wynik 44:33.

Po zmianie stron bydgoszczanki nawiązały wyrównaną walkę i gra toczyła się punkt za punkt. Dopiero w połowie kwarty, przy wyniku 52:41, inicjatywę ponownie przejęły gospodynie, które wykorzystały słabą dyspozycję rywalek i powiększyły przewagę o kolejne osiem punktów. Przed ostatnią częścią gry AZS UG prowadził 63:44.

Czwarta kwarta nie przyniosła żadnych niespodzianek. Koszykarki UG kontynuowały świetną grę i z minuty na minutę ich przewaga rosła. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 86:57 (18:16, 26:17, 19:11, 23:13). Na boisku tego dnia najskuteczniejsza była Jastina Kosalewicz, autorka 24 punktów i 7 zbiórek. W drużynie gości 16 punktów i 7 zbiórek zanotowała Aleksandra Szymańska.

AZS UG Gdańsk - MUKS WSG Supravis Sisu Bydgoszcz 86:57 (18:16, 26:17, 19:11, 23:13)